"Potrebne su mi sestre
koje razumiju Križ.

                                                                                                                                                                                                o. Teodozije

MISIJSKA NEDJELJA U DONJEM MIHOLJCU

MISIJSKA NEDJELJA U DONJEM MIHOLJCU MISIJSKA NEDJELJA U DONJEM MIHOLJCU MISIJSKA NEDJELJA U DONJEM MIHOLJCU MISIJSKA NEDJELJA U DONJEM MIHOLJCU

Danas je, to svi znamo, Misijska nedjelja. Naša, Katolička crkva je bitno misionarska Crkva. Pitamo se: Gdje nam je u tome utemeljenje? Odgovor je samo jedan: U Isusovim riječima: „Pođite po svem svijetu, propovijedajte Evanđelje svemu stvorenju. Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se.“ Ovo su pravo shvatili svi misionari. U našoj župi smo, danas prije sv. mise u 9 sati, gledali jednu crticu iz života velikog hrvatskog misionara u Indiji, oca Ante Gabrića. Događaj u jednome danu ovog isusovca, misionara, uprizorila su nam scenski djeca naše župe. Vjerujemo da je ovo jedan od poticaja na molitvu za potrebe misija i na materijalnu pomoć misija. Uz to je naša Misijska skupina, na čelu sa s. Petrinkom Tuković, danas prodavala ručne radove i kolače za potrebe misija. Jučer su nam naišli vjernici iz Piškorevaca sa svojim župnikom, vlč. Damirom Stanićem. Oni su svojim prilozima pomogli školovati dvoje djece godinu dana. Od srca im hvala! A naši su vjernici prikupili svojim prilozima novčana sredstva za troje djece. Koja blagodat za Crkvu?

                                                                              Iva Korov

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3